Máte záujem dostávať novinky o kultúrnych akciách v Bardejove emailom?

DANIEL CACCIA & GABRIEL JONÁŠ TRIO

Daniel Caccia & Gabriel Jonáš Trio

Daniel Caccia – spev

Gabriel Jonáš – klavír

Juraj Kalász – kontrabas

Jakub Valiček – bicie nástroje

Gabriel Jonáš Trio sa pohybuje na slovenskej jazzovej scéne už takmer 10 rokov. Skupina vznikla ako house-band nedeľných jamov. (Jedným zo zakladajúcich členov bol bubeník Marián Ševčík.)

Okrem štandardného repertoáru sa trio venuje aj interpretácii vlastných kompozícií. Najvýraznejšou osobnosťou tria je jej leader, klavirista, skladateľ, aranžér a pedagóg Gabriel Jonáš. Na jeho formovanie mala výrazný vplyv cesta do USA v roku 1973, počas ktorej spoznával jazzovú scénu v New Yorku. Po návrate do Československa ho na festivale v Kroměříži objavil český multiinštrumentalista Jiří Stivín. V roku 1976 spolu nahrali (pre vtedajší československý jazz) zásadný album Zvěrokruh. Odvtedy Gabriel Jonáš nahral viac než 40 albumov, na ktorých účinkoval ako sideman alebo leader. Viesť vlastnú kapelu sa mu podarilo až v posledných rokoch. Trio spolupracuje s mnohými slovenskými i zahraničnými sólistami, hlavne spevákmi.

S vlastným repertoárom a obsadení rozšírenom o dychovú sekciu pod názvom Gabriel Jonáš Quintet, absolvovali hudobníci pred 3 rokmi debut na 2 medzinárodných festivaloch. Trio sa v rámci grantového projektu FPU podieľa na nahrávaní inštruktážneho videa „Jazzový Workshop“. Jeho prvá časť bola zverejnená v máji 2021.

Daniel Caccia je jedným z najvýraznejších talentov súčasného vokálneho jazzu v Európe. Vyštudoval Kunstuniversität Graz. Debutoval na prestížnej Mons Records, ktorá mu v roku 2015 vydala CD „Lifeline“. Od roku 2017 spolupracuje s big-bandom Rogera Cicera. V roku 2018 podpisuje zmluvu s Universal records a nahráva CD „Alles ist New York“. Európska kritika jeho štýl často porovnáva s Kurt Ellingom alebo Mark Murphym. Okrem bezchybnej intonácie a dokonalého rytmu ovláda Daniel umenie spevu na zvukomalebné slabiky, tzv.scat style. Keďže je tiež veľmi zručným klaviristom, je schopný sa nielen sám sprevádzať ale aj komponovať vlastné skladby. Spolupráca so slovenskými hudobníkmi vyústila do dlhodobej pedagogickej účasti na projektoch ako Letná jazzová dielňa alebo VocalEase.


Béla Kéler – Československé komorné duo

OSUDOVÉ VALČIKY BÉLU KÉLERA
jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

SpolupracujemePropagační partneri

Oddelenie kultúry MsÚ Bardejov

Navštívte aj

Sledujte nás

Kontakt

Radničné námestie 21
085 01 Bardejov

054 472 30 13

bardejov.cultura@gmail.com

© Oddelenie kultúry MsÚ Bardejov | Všetky práva vyhradené  S  vytvorila [BE]CREA