Máte záujem dostávať novinky o kultúrnych akciách v Bardejove emailom?

VÝSTAVA – IDENTITA

VERNISÁŽ VÝSTAVY 1.7. 2021 o 17.00 hodine.

Autor  o autorovi

Dr. Chajchán v.r. je v súčasnom svete pojmom pomerne významným. Na rozdiel od autora autora – človeka miestneho významu, ho napriek všetkým objektívnym a subjektívnym prekážkam čaká ešte významnejšia budúcnosť.

Dr. Chajchán v.r. sa objavil spontánne koncom osemdesiatych rokov v nemenovanom byte na nemenovanom sídlisku miestneho významu. Aby sme však boli presní, ide o Košice a byty nemajú mená, takže sa povedalo všetko relevantné o jeho pôvode. Nesmiernou húževnatosťou sa prebojoval na špičku. Pýtate sa prečo? Vy to neviete?

Dr. Chajchán v.r. šíri pravdu. Pravdu nielen o sebe, ale aj o Vás, o celom svete. Ak náhodou o niečom pravdu nešíri, tak preto, lebo to nie je momentálne potrebné, alebo je veľmi zaneprázdnený a bude šíriť pravdu neskôr a o všetkom.

Dr. Chajchán v.r. Vás identifikuje. Podrobnejšie usmernenie nájdete aj v katalógu k výstave, ktorý je zároveň aj zápisníkom na rok 2021. Dá sa používať aj ako manuál na prežitie v roku 2021 – má prázdne listy, čo svedčí o tom, že po absolvovaní tejto výstavy, nájdení kapky pravdy a vlastnej identity si manuál zostavíte sami. Ináč ste nič nepochopili a ste trápni.

Dr. Chajchán šíri láskavosť primerane situácii, úprimnosť v rámci slušnosti, víta aj vyháňa migrantov, hľadá život kde ešte nebol, rozširuje obzory dovnútra aj navonok.

Pozor! Neposkytujeme záruku! V dnešnom svete plnom falošných identít, rôznych rádoby pseudochorôb a podobne by mohli rôzni ziskuchtivci požadovať pôvodnú identitu, ktorú akože vtedy považovali za falošnú, ale keďže sa boja pravdy a vlastnej identity, tak by sa rôznymi spôsobmi mohli snažiť vrátiť sa do starej identity. Prvé slovo platí, druhé letí z gatí. Nedá sa nič vrátiť, takže pozor táto výstava sa volá identita, lebo je vážna. Môže sa prejavovať aj náhlymi výpadkami znalosti mate-rinského jazyka, či naopak osvojením si cudzích jazykov, bohužiaľ často doteraz nepoznaných. Ojedinelé sú aj zmeny farby pleti, či vierovyznania. Tieto extrémne prejavy prosím konzultujte so svojim psychoanalytikom, prípadne  vedúcim pracoviska, či obvodným lekárom.

Posledná známa podoba bola zachytená, ale nie je známe ktorý z tých troch zobrazení je Dr. Chajchán, nakoľko zrkadlá sú pomerne zvláštna vec…

Táto výstava vznikla z dôvodu šírenia pravdy a poznania o šírom svete a zároveň vo vnútri neho. Témou diela je hľadanie identít naprieč spektrom možností. Dr. Chajchán dôsledne vypĺňa prázdne miesta – diery, kadiaľ by mohli ozajstné hodnoty uniknúť do zabudnutia. Vychádzajúc z hypotézy, že čo bolo už nebude a naopak, že čo bude ešte nebolo, je čo zachytávať.  Krajiny, ktoré sa ešte nestali, ale mohli stať, alebo naopak interpretácie diel a príbehov veľkých tvorcov napr. Hermanna Hesse. Čo neurobíme dnes nestane sa nikdy. V prípade, že ste mimoriadne citliví,  určite sa vcítite do situácií, ktoré musel Dr. Chajchán zažiť, aby ste spoznali pravú tvár sveta aj seba samého.

Autor o sebe

Autor o sebe

Tomáš Tajták narodený 9.5.1960 krvná skupina A1rh+       čatár  absolvent v zálohe     najvyššie vzdelanie vysokoškolské ukončené v roku 1983 dosiahnutý vysokoškolský titul doktor práv  v skratke JUDr.   Diplomová práca s témou Eutanázia a umelé prerušenie tehotenstva nezaznamenala v dobovej tlači žiadne odozvy.                                                                                                                            Pôsobil ako právnik alebo hybrid blízky tomuto povolaniu na :                                 ObNV Košice vidiek – referent odboru kultúry,                              Hospodářska ústředna železnic Praha závod Košice – právnik ,                 Východoslovenské múzeum v Košiciach – tajomník,                        Mestská časť Košice Sídlisko Ťahanovce – vedúci  referent ,                  KAREA s.r.o konateľ

  Posledných dvadsať rokov je živnostníkom,

s rôznym stupňom úspechu poskytuje služby a podniká v realitách v nano mierke.                                                                                                                                Je ženatý s Martinou Tajtákovou rodenou Čepkovou, majú spolu dve dospelé deti Aleša a Markétu.   Toho času primerane veku zdravý. Alergie žiadne.           Obľúbený nápoj čaj, káva, víno, pivo.

Obľúbené jedlo kôpor.    Zvláštna záľuba – les.

V súčasnosti sa venuje najmä propagácii pravdy v diele Dr. Chajchána v.r. a s tým spojenej záchrany sveta tak ako ho poznáme…


OTVÁRACI KONCERT KULTÚRNEHO LETA 2021

KONCERT DIP BAND
október 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
« sep   nov »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

SpolupracujemePropagační partneri

Oddelenie kultúry MsÚ Bardejov

Navštívte aj

Sledujte nás

Kontakt

Radničné námestie 21
085 01 Bardejov

054 472 30 13

bardejov.cultura@gmail.com

© Oddelenie kultúry MsÚ Bardejov | Všetky práva vyhradené  S  vytvorila [BE]CREA